Tantra jest transformacją i ekspansją energii, emocji i świadomości, wliczając w to silne, ludzkie popędy i funkcje ciała jak seks, oddech, pragnienie czy głód.

Chociaż zaawansowane praktyki tantryczne wymagają znaczącej ilości przygotowań i odpowiedniego doświadczenia, każdy z nas może wykonać tę najprostszą praktykę tantryczną. Zaprezentowane poniżej 3-minutowe ćwiczenie tantryczne jest w zakresie możliwości każdego z nas.

3 MINUTY Z TANTRĄ

1. Zamknij oczy i zauważ swój obecny stan mentalny i emocjonalny. Masz dobry czy zły nastrój? Dużo czy mało energii? Jakie doznania są dostrzegalne w ciele? etc.

2. Przypomnij sobie dowolny moment, przywołaj dowolne wspomnienie, obraz, uczucie, dźwięk, zapach, które sprawiają, że czujesz się wspaniale, że czujesz się szczęśliwy, radosny, które sprawiają, że się śmiejesz lub uśmiechasz..

3. Pozostań z tym uczuciem i pozwól mu się rozwijać i narastać aż poczujesz, że przepełnia one całe Twoje ciało. Poczuj jak Twoje oczy mrugają a na ustach pojawia się subtelny uśmiech.

4. Teraz przywołaj w myślach wspomnienie pełne miłości, radości.. wspomnienie, które sprawia, że czujesz ciepło w sercu, pozostań na chwilę z tym uczuciem.

5. Teraz pozwól temu wspomnieniu się ulotnić i pozostań jedynie z uczuciem jakie się pojawiło. Pozostań w tych doznaniach i pozwól im się rozwinąć.

6. Zaobserwuj jak się teraz czujesz..

Niezwykłe doznanie, czyż nie? Za to przyjemne, ciepłe uczucie, które Ci towarzyszy odpowiedzialna jest grasica, gruczoł, który znajduje się po lewej stronie Twojej klatki piersiowej, tuż nad Twoim sercem. Hormony produkowane przez grasicę dostarczają nam uczuć pełnych ciepła i miłości, ale też “rozpuszczają” kortyzol – hormon stresu wytwarzany przez nadnercza. Nadmiar kortyzolu może niszczyć Twoje organy, a długotrwała jego nadprodukcja może prowadzić nawet do śmierci. Hormony, które wytwarza grasica redukują poziom kortyzolu, przywracając przyjemne uczucie relaksu w Twoim ciele.

Właśnie wykonałeś proste, odstresowujące ćwiczenie tantryczne wykorzystując tylko i wyłącznie swój własny umysł, system nerwowy i endokrynologiczny. Dodatkowe dobre wieści są takie, że im częściej będziesz przywoływać w sobie pozytywne odczucia, tym łatwiej będzie Ci osiągać ich więcej i więcej.. Nowoczesna nauka udowadnia, że nasze ciała wytwarzają nowe sieci neuronowe tylko i wyłącznie po to, aby odpowiednio ukierunkować peptydy generując przy tym coraz więcej uczuć szczęścia w naszym ciele! Powtarzaj to ćwiczenie kilka razy dziennie aby umacniać pozytywne sieci neuronowe i czuć się znacznie lepiej, znacznie szybciej.

Wskazówka: spróbuj wykonywać to ćwiczenie z przywoływaniem uczuć szczęścia, głębokiej miłości, wdzięczności, przyjemnej ekscytacji, szacunku, podziwu, a nawet błogości orgazmu! Najpierw wykonuj ćwiczenie z każdym uczuciem z osobna, kiedy nabierzesz wprawy a uczucia będą się wyraźniej manifestować, zacznij je łączyć!

A teraz uśmiechnij się i weź głęboki wdech! 🙂

Tłumaczyła: Anna Schreckenberg

Jeśli chciałbyś przeczytać przepis na 3 minutową tantrę w oryginale, tj. w języku angielskim, kliknij TUTAJ.